Aktualności

Driving Change - Festiwal Sektor 3.0

Data dodania: 15.09.2020 Autor: KMO

Sektor 3.0 wzmacnia transformację cyfrową i wykorzystywanie nowych technologii w działaniach społecznych. Jednym z wydarzeniem w ramach przedsięwzięcia jest coroczny festiwal. Tegoroczna edycja to prezentacje, sesje seminaryjne i dyskusje panelowe o kompetencjach nowej codzienności i narzędziach przydatnych na różnych etapach zmiany. Sektor 3.0 jest wspierany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, partnera strategicznego KMO.

Data wydarzenia: 16.09.2020 - 16.09.2020 Miasto: online

#KMOc w kosmosie

Data dodania: 07.09.2020 Autor: KMO

W środę 2 września Klub Młodych Odkrywców Kolska Wyspa dzięki współpracy z Organizacją ARISS Europa oraz Polskim Klubem Krótkofalowców zorganizował wspólnie z trzema szkołami Sp2 Koło, LO Koło, Sp Brdów łączność z Międzynarodową Stacją Kosmiczną przez Telemost z Australii.

Zbudujcie razem satelitę - konkurs CanSat 2021

Data dodania: 07.09.2020 Autor: KMO

Do 27 września trwa nabór zgłoszeń do konkursu CanSat Europejskiej Agencji Kosmicznej. Podstawowym zadaniem konkursowym jest samodzielne skonstruowanie przez drużynę minisatelity oraz przeprowadzenie za jej pomocą badań naukowych. Dla uczennic i uczniów szkół ponadpodstawowych to idealna okazja, by spróbować swych sił w opracowywaniu projektów badawczych oraz projektowaniu rozwiązań technologicznych.

Projekt: Nowa szkoła - finał konferencji Pokazać-Przekazać

Data dodania: 25.08.2020 Autor: KMO

Ostatni etap konferencji to „Projekt: Nowa szkoła”. Pozwoli on określić wyzwania, które staną się punktem wyjścia i drogowskazem dla przyszłych inicjatyw. W ramach finału odbędą się wykłady i debaty moderowane z udziałem uczniów, rodziców, nauczycieli, dyrektorów, edukatorów i wszystkich, którym zależy na dobrej edukacji.

Data wydarzenia: 26.08.2020 - 26.08.2020 Miasto: online

Giełda inicjatyw - ruchy oddolne w edukacji

Data dodania: 21.08.2020 Autor: KMO

W ramach konferencji Pokazać - Przekazać pojawia się nowa możliwość: spotkania z aktywistami - twórcami oddolnych ruchów w edukacji. Ich działania są odpowiedzią na problemy, z którymi zmagają się uczniowie, rodzice, nauczyciele. Wśród zaproszonych gości są zarówno przedstawciele inicjatyw młodzieżowych, jak i nauczycielskich.

Data wydarzenia: 24.08.2020 - 24.08.2020 Miasto: on-line

CZYM JEST KMO?

Program Klub Młodego Odkrywcy to zajęcia edukacyjne, pozalekcyjne, dla dzieci i młodzieży polegające na wspólnym, osobistym poznawaniu świata nauki przez doświadczanie.

dowiedz się więcej

Zakładam klub

Dołącz do nas i załóż klub.

Załóż klub

Mapa klubów

Znajdź lokalizację oraz dane klubu.

ZNAJDŹ klub

Zapisz się do newslettera

Poniżej podaj Twój adres e-mail.

Zapisując się do newslettera KMO wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych. [Rozwiń treść]

Zapisz się